baner
  • fb15
  • fb3
  • FB_IMG_1529307258110
  • DSC_0570
  • fb13
  • fb12
  • fb1
  • fb11
  • DSC_0579
  • 41
  • fb8
  • fb9
  • 23
  • 18670889_655464404652702_2450144264892709068_n
  • 18698066_655463821319427_1704460293375556128_n
  • FB_IMG_1529307260927
  • fb7
  • fb14
  • 33

Partnerzy

Logo1 (1) (Copy)
polmos
goldfish

Aktualności

Lista zakwalifikowanych do FINAŁU LIGII FEEDEROWEJ CLASSIC.

Barański Wojciech

Boratyn Jarosław

Burchała Daniel

Chojnacki Paweł

Długosz Szczepan

Furman Marek

Gnatek Rafał

Grądziel Piotr

Grzywaczewski Piotr

Gucwa Mateusz

Guła Daniel

Guściora Mateusz

Kamiński Sylwester

Kosior Krzysztof

Kowalczyk Marek

Kręcidło Dariusz

Krzemień Robert

Kulik Przemysław

Magdziak Andrzej

Majcher Piotr

Majcher Rafał

Małek Rafał

Marek Łukasz

Piątkowski Łukasz

Pliszka Andrzej

Polak Wiktor

Porcja Mariusz

Rejczyk Patryk

Rodzeń Krzysztof

Sroka Grzegorz

Stasiak Piotr

Strojek Piotr

Środoń Dariusz

Wagner Rafał

Wagner Ryszard

Waśkiewicz Bartosz

Wojniak Krzysztof

Wojtak Radosław

Wójcik Szymon

Żurawski Jerzy

Finał zostanie rozegrany 6 listopada 2022r. (POTWIERDZENIE UDZIAŁU MUSI NASTĄPIĆ NAJPÓŹNIEJ DO DNIA 2 LISTOPADA - telefonicznie 600440611). Po tym terminie lista może zostać uzupełniona max do 40 startujących.

Składka stanowiąca udział w kosztach organizacji zawodów to 100 zł - płatna na konto koła).

Głowna nagroda - kosz wędkarski firmy Robinson Compact TX3/D36.

PUCHAR PRZEWODNICZĄCEGO RADY MIASTA STALOWEJ WOLI W WĘDKARSTWIE SPINNINGOWYM!

 

ZARZĄD KOŁA PZW NR 3 „ROZWADÓW” W STALOWEJ WOLI, INFORMUJE WĘDKARZY, ŻE W DNIU 11 LISTOPADA 2022 R. ODBĘDĄ SIĘ OTWARTE ZAWODY W DYSCYPLINIE SPINNINGOWEJ.

 ZBIÓRKA ZAWODNIKÓW ZBIORNIK „MAZIARNIA” WILCZA WOLA – „PARKING U ARKA” GODZINA 7.00. 

SKŁADKA STANOWIĄCA UDZIAŁ W KOSZTACH ORGANIZACJI ZAWODÓW WYNOSI 50 ZŁ.

ZAWODY BĘDĄ PRZEPRWADZONE NA ŻYWEJ RYBIE WIĘC JEST KONIECZNOŚĆ BY ZAWODNICY POSIADALI MOŻLIWOŚĆ ZROBIENIA ZDJĘCIA ZŁOWIONYCH RYB DLA KOMISJI SĘDZIOWSKIEJ! (TELEFONY KOMÓRKOWE Z APARATEM LUB APARATY CYFROWE).

ZGŁOSZENIA PRZYJMUJEMY POD NR TELEFONU 604066683 DO DNIA 7 LISTOPADA 2022R.

 

NAGRODY RZECZOWE I PUCHARY UFUNDOWALI:

PRZEWODNICZĄCY RADY MIASTA STALOWEJ WOLI

 – P. STANISŁAW SOBIERAJ;

SKLEP WĘDKARSKO – ZOOLOGICZNY „RYBKA” NISKO
 – P. RAFAŁ MAŁEK;

KOŁO PZW NR 3 „ROZWADÓW”;

Zawody Ligi Feederowej Classic - DRUGIE ELIMINACJE 23 PAŹDZIERNIKA 2022 - Zawody organizowane według regulaminu LFC. Zapisy najpóźniej do 20 PAŹDZIERNIKA pod nr tel. 600440611. Wpłata składki stanowiącej koszt w organizacji zawodów wynoszącej 100 zł. zawodnicy wpłacają na konto Koła PZW Rozwadów (KTO WPŁACIŁ W MAJU POTWIERDZA TYLKO CHĘĆ UDZIAŁU).
Nr konta BS 76943000060000131320000001 PZW Koło nr 3 ROZWADÓW
W tytule przelewu „Imię i nazwisko zawodnika”.
Zbiórka zawodników do godz. 7.00 na parkingu u Arka.
Proszę o przestrzeganie zasad zgłoszenia na zawody.
Pamiętajcie również o obowiązujących zasadach bezpieczeństwa.
Zawodnicy ubezpieczają się na własny koszt.
Regulamin Zawodów:

  1. Sprzęt.
  2. 1 Zawodnik może łowić tylko na jedną wędkę. Każda wędka używana w czasie zawodów powinna posiadać wędzisko, żyłkę lub plecionkę.
  3. 2 Na stanowisku zawodnik może posiadać dowolną ilość wędek o długości nie przekraczającej 4,5m. Koszyczki zanętowe na wędkach do wymiany nie mogą być załadowane zanętą, a haki muszą być wolne od przynęt. Wymiana wędki może być wykonana po odczepieniu ryby lub opróżnieniu koszyka.
  4. 3 Koszyk zanętowy o wymiarach – średnica max 5 cm, długość max 7 cm i minimalnej wadze 15 gram umieszczony przelotowo na żyłce głównej, zastopowany dowolnym stoperem który nie stanowi dodatkowego obciążenia.
  5. 4 Ustawienie siatki na stanowisku jest dowolne, ale po dokonaniu kontroli technicznej zanęt i przynęt, w taki sposób aby minimum 1.5 m siatki było zatopione w wodzie. Zawodnik musi posiadać siatkę do przechowywania ryb o długości minimum 3m.
  6. 5 Zabrania się stosowania tzw. zestawów antysplątaniowych za wyjątkiem skrętki (wykonanej z żyłki) z krętlikiem. DOPUSZCZA SIĘ STOSOWANIE FEEDER LINK ORAZ FEEDER GUM! Maksymalny rozmiar haczyka to nr 10, a rozstaw ostrza od trzonka to 7mm.
  7. 6 Zabrania się używania koszyczków do method feeder.
  8. 7 Zakaz nęcenia procą - nęcenie tylko koszykami bez zamocowanego zastawu z haczykiem. Dopuszcza się dowolną wędkę do nęcenia.
  9. 8 Sygnalizatorem brań jest szczytówka. Używanie jakichkolwiek innych sygnalizatorów jest zabronione. W porze nocnej dopuszcza się umieszczenie na szczytówce małych źródeł światła. (tablice neonowe (feederowe) są zabronione)
  10. Zanęty i przynęty.
  11. 1 Limit zanęty gotowej do użycia (nawilżonej, przesianej, wymieszanej z gliną) wynosi 12 l. W limit zanęty wchodzą również ziarna.
  12. 2 Limit używanych przynęt pochodzenia zwierzęcego wprowadzanych do zanęty wynosi 2,5 litra na jedną turę, w tym maksymalnie 0,5 litra ochotki (jokersa lub haczykowej) i 0,5 litra czerwonych robaków (dżdżownicowate - Lumbricidae), które muszą być przedstawione do kontroli w stanie niepociętym. Zanęty gruntowe muszą być przedstawione do kontroli w wiadrach z podziałką, a przynęty w pudełkach z fabrycznym oznaczeniem pojemności zgodnie z przepisami „FIPSed” tj.1l, 0,75l, 0,5l, 0,25l i 0,125l. Ochotka przeznaczona do zanęty (jokers lub haczykowa) musi być przedstawiona do kontroli w jednym pudełku.
  13. 3 Zabrania się używania przynęt sztucznych, kulek proteinowych, styropianów, peletu i innych wabików, ikry, żywych lub martwych ryb (także, jako dodatków do zanęty), doczepiania jakichkolwiek sztucznych materiałów do stosowanego zestawu i dodatkowego obciążenia.
  14. Punktacja i przebieg zawodów.
  15. 1 Zawodnik dostaje punkty wg zasady 1g = 1pkt, punkty sektorowe liczone są następująco 1 miejsce = 1 pkt. Przy takiej samej ilości punktów sektorowych o zajętym miejscu decyduje wyższa waga złowionych ryb.
  16. 2 Jedna tura zawodów trwa 5h.
  17. 3 Punkty w klasyfikacji końcowej ligi przyznawane będą zgodnie z zajętymi miejscemi sektorowymi w finale.
  18. Przykładowy przebieg zawodów.
  19. 1 7.00 - 7.05 - zapisy uczestników;
  20. 2 7.05 - 7.15 – losowanie i odprawa sędziowska;
  21. 3 7.15 - 7.30 – wyjazd zawodników w rejon stanowisku;
  22. 4 7.30 - pierwszy sygnał – wejście zawodników na stanowiska;
  23. 5 8.00 - drugi sygnał – kontrola zanęt i przynęt;
  24. 6 8.50 - trzeci sygnał – wolno nęcić;
  25. 7 9.00 - czwarty sygnał - rozpoczęcie wędkowania;
  26. 8 13.55 - piąty sygnał – ogłoszenie 5 min. do końca zawodów;
  27. 9 14.00 - szósty sygnał – zakończenie wędkowania.
  28. Kwestie nieuregulowane w/w regulaminie rozstrzygane będą zgodnie z obowiązującymi zasadami sportu wędkarski.

Do zobaczenia :)

PROGRAM XIV MARATONU WĘDKARSKIEGO NA WILCZEJ WOLI:

Sobota 10 września 2022

  1. 7.00 do 07.30 – zbiórka na „Parkingu u Arka” przy drodze Wilcza Wola – Wola Raniżowska (50°20'4.884"N, 21°56'37.608"E). Zgłaszanie drużyn w sekretariacie zawodów, otwarcie zawodów i odprawa sędziowska;
  2. 7.30 do 08.30 – losowanie stanowisk, wydanie suchego prowiantu na kolację i dojazd lub dojście do stanowiska;
  3. 8.30 do 10.00 – przygotowanie na stanowiskach;
  4. 10.00 – rozpoczęcie nęcenia i wędkowania;
  5. 13.00 do 14.00 – obiad podany na stanowiska;

Niedziela 11 września 2022

  1. 10.00 – koniec wędkowania;
  2. 10.00 do 11.30 – ostatnie ważenie ryb na stanowiskach; Liczba wcześniejszych ważeń zostanie ustalona w trakcie zawodów.
  3. 11.30 – 12.30 – prace komisji sędziowskiej, podanie wstępnych wyników, obiad dla uczestników

ok. 13.00 – ogłoszenie wyników, wręczenie nagród i zakończenie zawodów.

LISTA DRUŻYN STARTUJĄCYCH NA XIV MARATONIE WĘDKARSKIM WILCZA WOLA:

LISTA XIV MARATON WĘDKARSKI:

1. FEEDER KLUB KOLEJARZ ZAMOŚĆ II – NAGRODA (KOSTRUBIEC K)

2. FEEDER KLUB KOLEJARZ ZAMOŚĆ I – (DĄBROWSKI)

3. FEEDER KLUB KOLEJARZ ZAMOŚĆ III (JACEK, MARCIN, MARCIN)

4. FEEDER KLUB KOLEJARZ ZAMOŚĆ IV

5. FEEDER KLUB KOLEJARZ ZAMOŚĆ V (MRÓZ)

6. SKLEP RYBKA NISKO RAFAŁ MAŁEK

7. KOŁO ROZWADÓW 3

8. MOCARZ TEAM BARANÓW SANDOMIERSKI (MROCZEK)

9. ANDREM (KILIAŃSKI)

10. POLANDFISHING.PL

11. WKS ALBURNUS TEAM KIELCE (MICHAŁ SOŃTA)

12. KOŁO 5 ŁOWCA (MAJCHER)

13. TURBO LESZCZE (SIBIGA)

14. ŚWIĘTOKRZYSKI FEEDER TEAM (DŁUGOSZ)

15. KOŁO BRZANA KIELCE NR 1

16. KAiS FISHING TEAM (CIEŚLAK)

17. TEAM STW (GRZYWACZEWSKI)

18. PSZCZOŁA NR 1 SANDOMIERZ (ALBERA)

19. MUCHA TEAM (DEKA)

20. FEEDER TEAM JÓZEFÓW (MAKUCH)

21. FEEDER TEAM BIŁGORAJ

22. TEAM GUNCZ (GRĄDZIEL)

23. ŁOWCY B (RZUCIDŁO)

24. KOŁO AMUR RADZYŃ PODLASKI (KARWOWSKI)

25. KOŁO 28 URSYNÓW I (SOBCZAK)

26. KOŁO 28 URSYNÓW II (MILCZARSKI)

27. KOŁO 28 URSYNÓW III (CWALIŃSKI)

28. TEAM STALOWE SZPROTKI (GONTARZ)

29. KOŁO NISKO 4 (RODZEŃ)

30. CZARNE HAKI

31. TEAM GURU RUDNIK N/S (PLISZKA-TYBUŚ)

32. POLSKA GRUPA CNC (LASKOWSKI)

33. TEAM OF HUNTERS (OLCZYŃSKI)

34. RANIŻÓW I

35. RANIŻÓW II (NIEMCZYK)

36. KOŁO ENERGETYK 13 I

37. KOŁO SANDOMIERZ NR 1 (CHOJNACKI)

38. WODNIK RAWA MAZOWIECKA (GRZYB)

39. TEAM STALOWA WOLA (KOSIOR)

40. WKS PISCARI TOMASZÓW LUBELSKI (BABIARZ)

41. 180+ ZAMOŚĆ (HOROCH)

42. TEAM MALCE (SZWEDO)

POSZĘ O SPRAWDZENIE PODANYCH DANYCH. EWENTUALNE UWAGI KIERUJEMY DO JARKA (604066683) – POGRUBIONE TO DRUŻYNY, KTÓRE PODAŁY SWOJE SKŁADY.

POZDRAWIAMY I CZEKAJCIE NA DALSZE KOMUNIKATY!